Materiál na výrobu saun

Abachi (africká vrba)

Nejpoužívanější materiál pro vnitřní vybavení, převážně lavice. Toto měkké dřevo velice pomalu přijímá okolní vysokou teplotu a tak zůstává po dlouhou dobu příjemně chladivé. Dřevo je krásně čisté bez suků, pryskyřice a třísek. Barva je nažloutle bílá až hnědožlutá. Toto dřevo se vyskytuje výhradně v tropických nížinných lesích v Africe.

Severský smrk

Dřevo používané kvůli pěknému vzhledu s drobnými suky a krásnou strukturou. Je velice odolné vůči okolnímu prostředí. Používá se na vnější i vnitřní obklady stěn. Barva je nažloutle až načervenale bílá. Hojně se vyskytuje na celém území skandinávské Evropy.

Hemlock (speciální druh borovice)

Exkluzivní saunové dřevo bez suků a pryskyřice s velmi jemnou strukturou. Velice stabilní, minimálně pracuje, a proto je vhodné pro obložení vnějších i vnitřních stěn. Vyskytuje se na západě severní Ameriky (Aljaška).

Cedr

Dřevo s extrémní odolností vůči vlhku. Jeho typická vůně uchovává v sauně příjemné aroma po mnoho let. Barva je červenohnědá. Vyskytuje se v jižní Americe.

Topol

Nejpoužívanější a zároveň také nejvhodnější tuzemský materiál pro vnitřní vybavení sauny a vnitřní obklady stěn. Podobně jako abachi se nezahřívá a zůstává po dlouhou dobu příjemně chladivé. Je bez suků, pryskyřice a třísek. Barva je bělavá až nažloutlá, případně světle hnědá. Vyskytuje se hlavně v jižní Evropě.

Lípa

Používá se především na výrobu vnitřního vybavení (opěrky, lavice, podhlavníky), případně na výrobu dalších doplňků (naběračky na vodu). Barva je bělavá až nažloutlá. Běžně se vyskytuje v Evropě.

Skandinávská osika

Osika je velmi světlé dřevo, které si zamilujete pro jeho hladkost a jemnost. Osika má ještě větší hustotu dřeva než skandinávský smrk, je prakticky bez suků a velmi trvanlivá. Celé sauně dodá exkluzivní vzhled.

Thermo olše

Termo Olše je ještě o něco tmavší než klasická olše a díky vypálení v peci je dřevo zbavené veškeré vody a tím má stálejší vlastnosti.

Thermo borovice

Termo Borovice je kapitola sama pro sebe, krásné sukaté dřevo, které díky vypálení ztmavlo a zbavilo se všech smolňíků.

Thermo smrk

Obdobné vlastnosti jako u termo borovice.