Solný program

1 2

Novým trendem v saunování je doplnění saunové kabiny o solné panely. Několikaleté zkušenosti plicních lékařů ukazují, že sůl léčí mnoho potíží a dodává lidem každodenní psychický i fyzický komfort, který dodávají solné panely. Princip této terapie spočívá v dýchání horkého vzduchu v sauně, obohaceného o mikroskopické částice soli. Dodávané solné panely obsahují pouze čistě přírodní krystaly kamenné soli, ve kterých jsou mikroprvky nutné ke správnému fungování lidského těla. Námi dodávané solné panely jsou o rozměru 50 x 50cm. Jsou vhodné do saun o teplotách 40 – 110 stupňů Celsia. Solné panely jsou dodávány v široké škále barev.

3 4 5 6

Hlavní složky tvořící solné panely:

Železo – předchází chudokrevnosti, zbavuje únavy a ospalosti a zvyšuje obranyschopnost organismu

Vápník – posiluje obranyschopnost a zpevňuje kosti

Magnesium – ulevuje a snižuje nepříjemné bolesti při astmatu, odbourává nepříjemné stavy při vyčerpání a chrání před srdečními chorobami

Měď – ovlivňuje metabolismus sacharidů v organismu, ovlivňuje vytváření kostní hmoty a krvetvorbu, ovlivňuje i fungování nervového systému

Zinek – je v organismu nezbytný pro správné fungování řady enzymatických systémů

Elen – napomáhá překonat virová onemocnění a společně s vitamínem E předchází zhoubným nádorům a zpomaluje stárnutí organismu

Brom – snižuje krevní tlak, reguluje nervový systém

Jód– má pro člověka nezastupitelný význam. Jeho přítomnost v hormonech štítné žlázy napomáhá řídit různé procesy v organismu, kontroluje psychický a fyzický rozvoj, reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo.

Krystalická kamenná sůl, z které se vyrábí solné panely, je přírodní ionizátor, efektivně upravuje jakost ovzduší, produkuje záporné ionty, které se ve velkém množství nachází u moře, u vodopádů a po bouřkách. Zionizovaný vzduch pomáhá zlepšovat zdravotní kondici a pomáhá při léčbě mnoha nemocí, jako např. astmatu, nemoci plic a průdušek, omezení krevního oběhu, po infarktové stavy, vysoký tlak, vředová choroba žaludku a dvanácterníku, záněty žaludku, lupenka, záněty pokožky, alergie, různé typy neurózy, poklesy imunity a odolnosti, unavenost, atd.

1 2

Hlavním zdrojem energie důležité pro správnou funkci lidského organismu je energie přijímána bezprostředně z přírody. Regenerující a neutralizující síly přebývající v soli jsou známé lidem od pradávna.

Obklopující nás ovzduší obsahuje velké množství náladu ovlivňujících částeček zvaných kladné a záporné ionty. Současná věda prokázala že nedostatek záporných iontů má výrazný vliv na stav našeho zdraví.

Zdrojem těchto přírodních záporných iontů jsou rovněž solné desky vyráběné naší firmou. Dávají nám možnost využití vlastností tkvících v solných balvanech, tvořící nezvykle pozitivní podmínky v našem okolí. Každá z desek je neopakovatelné dílo lidských rukou, pracujících s nevyčerpatelnou zásobou energie důležité pro správné fungování organismu.

Solné desky se svými léčebnými ionizujícími účinky a energetickými účinky barev – jsou nezbytný zdroj dodatečných léčebných účinků našeho organismu – a jako takové by se měli nacházet v každé domácnosti.

Solné desky díky své neobvyklé estetice, jako malé fragmenty vkomponované do vašeho interiéru mu dodávají dodatečný lesk, krásu a prestiž. Povrch solných desek vytváří neobvyklé vizuální efekty a mají nezanedbatelný vliv na naše zdraví. Vyrábíme desky o rozměru 50 x 50 cm. Jedna z výhod koupě našich desek je možnost různé hrubosti a kompozice použitých krystalů.

Vy sami si můžete vybrat či vymyslet – z dostupných surovin – vzor či motiv který by jste chtěli vidět ve Vaší místnosti. Navíc tyto nevelké fragmenty instalované u Vás doma či ve vaší firmě tvoří nevšední, zajímavý a neotřelý dekorativní prvek. Jejich působením se jemně ionizuje ovzduší a to má výrazný pozitivní vliv na změnu toho, jak se cítíte.

Údaje o výrobku:

 • Rozměr 50 x 50 cm.
 • Váha 15 – 17 Kg.
 • Různé barvy solí: růžová, bílá, šedá a unikátní sůl přírodní barvy modrá a zelená.
 • Možnost venkovního osvětlení a podsvětlení zevnitř.
 • Jednoduchý způsob montáže přímo na zeď.
 • Doprava ke klientovy v balení jenž zaručuje bezpečný transport.
 • Možnost aranžmá vlastních vzorů (při větší ploše).
 • Zlepšení mikroklimatu místnosti díky uvolňování mikroprvků z krystalů soli.
 • Zlepšení stavů chorob dýchacího systému.
 • Velmi vysoký estetický efekt.

3 4

Díky velkému počtu možností 22 vzorků solných puzzlí můžete vytvořit vlastní výjimečný obraz, který je možný zvětšit bez omezení. Vytvoříte vlastní umělecké dílo, které dá interiéru výjimečné klima a kladnou energii obsahující v krystalech kamenné soli, z které jsou solné puzzle.

1 2 3

Snadnost montáže a demontáže a také obrovské možnosti změny kompozice udělané ze solných puzzli – to je výhoda tohoto výjimečného zboží vyrobeného speciálně pro Vás.

Charakteristika výrobku:

 • Rozměr 50 x 50 cm
 • Váha 12 – 13 kg
 • Použité barvy soli (s naturální přebarvení): růžová, bílá, šedivá
 • Možnost vnějšího osvětlení a vnitřního osvětlení
 • Snadnost montáží přímo k stěně
 • Zlepšení mikroklima prostoru díky mikroprvkům s Solných Puzzli
 • Pomáhá v léčbě horních dýchacích cest
 • Velmi vysoké estetické cenností

5 4

Mimo solných panelů, desek a puzzlý můžeme rovněž do saun, které to prostorově dovolí, nainstalovat zásobník s velkými krystaly soli. Těch může být dle velikosti zásobníku až 200kg.

1 2

… případně můžeme vybudovat solnou stěnu z cihliček himalájské soli

3